RC0100FR-071R82L Yageo
  • Part Number: RC0100FR-071R82L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 1.82 OHM 1% 1/32W 01005
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0100FR-071R82L Yageo
    RC0100FR-071R82L Yageo
    RC0100FR-071R82L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0100FR-071R82L is described as RES SMD 1.82 OHM 1% 1/32W 01005. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"