PT1206FR-070R56L Yageo
  • Part Number: PT1206FR-070R56L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.56 OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PT1206FR-070R56L Yageo
    PT1206FR-070R56L Yageo
    PT1206FR-070R56L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PT1206FR-070R56L is described as RES 0.56 OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"