PT1206FR-070R51L Yageo
  • Part Number: PT1206FR-070R51L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.51 OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PT1206FR-070R51L Yageo
    PT1206FR-070R51L Yageo
    PT1206FR-070R51L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PT1206FR-070R51L is described as RES 0.51 OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM