PT0805FR-7W0R16L Yageo
  • Part Number: PT0805FR-7W0R16L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.16 OHM 1% 1/4W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PT0805FR-7W0R16L Yageo
    PT0805FR-7W0R16L Yageo
    PT0805FR-7W0R16L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PT0805FR-7W0R16L is described as RES 0.16 OHM 1% 1/4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM