PT0603FR-070R348L Yageo
  • Part Number: PT0603FR-070R348L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.348 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PT0603FR-070R348L Yageo
    PT0603FR-070R348L Yageo
    PT0603FR-070R348L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PT0603FR-070R348L is described as RES 0.348 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA