PT0603FR-070R2L Yageo
  • Part Number: PT0603FR-070R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.2 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PT0603FR-070R2L Yageo
    PT0603FR-070R2L Yageo
    PT0603FR-070R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PT0603FR-070R2L is described as RES 0.2 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    View
  • Manufacturer Name
    Ftdi
  • Description
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    View
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK