PSM500JB-1K8 Yageo
  • More about PSM500JB-1K8 Yageo
    PSM500JB-1K8 Yageo
    PSM500JB-1K8 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. PSM500JB-1K8 is described as RES 1.8K OHM 5W 5% RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM