PNS100JT-52-100R Yageo
  • More about PNS100JT-52-100R Yageo
    PNS100JT-52-100R Yageo
    PNS100JT-52-100R is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. PNS100JT-52-100R is described as RES 100 OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB