PNP7WVJR-73-0R56 Yageo
  • More about PNP7WVJR-73-0R56 Yageo
    PNP7WVJR-73-0R56 Yageo
    PNP7WVJR-73-0R56 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. PNP7WVJR-73-0R56 is described as RES 0.56 OHM 7W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK