PNP400JR-73-1R8 Yageo
  • More about PNP400JR-73-1R8 Yageo
    PNP400JR-73-1R8 Yageo
    PNP400JR-73-1R8 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. PNP400JR-73-1R8 is described as RES 1.8 OHM 4W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE