PNP400JR-73-0R15 Yageo
  • More about PNP400JR-73-0R15 Yageo
    PNP400JR-73-0R15 Yageo
    PNP400JR-73-0R15 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. PNP400JR-73-0R15 is described as RES 0.15 OHM 4W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.