PE2512FKF070R006L Yageo
  • Part Number: PE2512FKF070R006L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.006 OHM 1% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE2512FKF070R006L Yageo
    PE2512FKF070R006L Yageo
    PE2512FKF070R006L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE2512FKF070R006L is described as RES 0.006 OHM 1% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V