PE2010FKE7W0R01L Yageo
  • Part Number: PE2010FKE7W0R01L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.01 OHM 1% 1W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE2010FKE7W0R01L Yageo
    PE2010FKE7W0R01L Yageo
    PE2010FKE7W0R01L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE2010FKE7W0R01L is described as RES 0.01 OHM 1% 1W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Littelfuse
  • Description
    SWITCH MASTER TR DUAL
    View
  • Manufacturer Name
    Carling Tech
  • Description
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    View
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM