PE2010DKE7W0R005L Yageo
  • Part Number: PE2010DKE7W0R005L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.005 OHM 0.5% 1W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE2010DKE7W0R005L Yageo
    PE2010DKE7W0R005L Yageo
    PE2010DKE7W0R005L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE2010DKE7W0R005L is described as RES 0.005 OHM 0.5% 1W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE