PE1206FRM7W0R025L Yageo
  • Part Number: PE1206FRM7W0R025L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.025 OHM 1% 1/2W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE1206FRM7W0R025L Yageo
    PE1206FRM7W0R025L Yageo
    PE1206FRM7W0R025L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE1206FRM7W0R025L is described as RES 0.025 OHM 1% 1/2W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM