PE1206DRF070R012L Yageo
  • Part Number: PE1206DRF070R012L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.012 OHM 0.5% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE1206DRF070R012L Yageo
    PE1206DRF070R012L Yageo
    PE1206DRF070R012L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE1206DRF070R012L is described as RES 0.012 OHM 0.5% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    View
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V