PE0805JRF7W0R033L Yageo
  • Part Number: PE0805JRF7W0R033L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.033 OHM 5% 1/4W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE0805JRF7W0R033L Yageo
    PE0805JRF7W0R033L Yageo
    PE0805JRF7W0R033L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE0805JRF7W0R033L is described as RES 0.033 OHM 5% 1/4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP