PE0805JRF070R005L Yageo
  • Part Number: PE0805JRF070R005L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.005 OHM 5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE0805JRF070R005L Yageo
    PE0805JRF070R005L Yageo
    PE0805JRF070R005L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE0805JRF070R005L is described as RES 0.005 OHM 5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    View
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR