PE0603FRF470R047L Yageo
  • Part Number: PE0603FRF470R047L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.047 OHM 1% 0.4W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE0603FRF470R047L Yageo
    PE0603FRF470R047L Yageo
    PE0603FRF470R047L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE0603FRF470R047L is described as RES 0.047 OHM 1% 0.4W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.