PE0603FRF470R022L Yageo
  • Part Number: PE0603FRF470R022L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.022 OHM 1% 0.4W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE0603FRF470R022L Yageo
    PE0603FRF470R022L Yageo
    PE0603FRF470R022L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE0603FRF470R022L is described as RES 0.022 OHM 1% 0.4W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE