PE0402JRF470R02L Yageo
  • Part Number: PE0402JRF470R02L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.02 OHM 5% 1/4W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE0402JRF470R02L Yageo
    PE0402JRF470R02L Yageo
    PE0402JRF470R02L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE0402JRF470R02L is described as RES 0.02 OHM 5% 1/4W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"