PE0402FRF7W0R75L Yageo
  • Part Number: PE0402FRF7W0R75L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.75 OHM 1% 1/8W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE0402FRF7W0R75L Yageo
    PE0402FRF7W0R75L Yageo
    PE0402FRF7W0R75L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE0402FRF7W0R75L is described as RES 0.75 OHM 1% 1/8W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X