PE0402FRF470R07L Yageo
  • Part Number: PE0402FRF470R07L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.07 OHM 1% 1/4W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE0402FRF470R07L Yageo
    PE0402FRF470R07L Yageo
    PE0402FRF470R07L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE0402FRF470R07L is described as RES 0.07 OHM 1% 1/4W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GREY
    View
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE