NKN7WSFR-73-8R2 Yageo
  • More about NKN7WSFR-73-8R2 Yageo
    NKN7WSFR-73-8R2 Yageo
    NKN7WSFR-73-8R2 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN7WSFR-73-8R2 is described as RES 8.2 OHM 7W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"