NKN5WSFR-73-0R56 Yageo
  • More about NKN5WSFR-73-0R56 Yageo
    NKN5WSFR-73-0R56 Yageo
    NKN5WSFR-73-0R56 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN5WSFR-73-0R56 is described as RES 0.56 OHM 5W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V