NKN500FR-73-5R6 Yageo
  • More about NKN500FR-73-5R6 Yageo
    NKN500FR-73-5R6 Yageo
    NKN500FR-73-5R6 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN500FR-73-5R6 is described as RES 5.6 OHM 5W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.