NKN500FR-73-0R91 Yageo
  • More about NKN500FR-73-0R91 Yageo
    NKN500FR-73-0R91 Yageo
    NKN500FR-73-0R91 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN500FR-73-0R91 is described as RES 0.91 OHM 5W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK