NKN500FR-73-0R43 Yageo
  • More about NKN500FR-73-0R43 Yageo
    NKN500FR-73-0R43 Yageo
    NKN500FR-73-0R43 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN500FR-73-0R43 is described as RES 0.43 OHM 5W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.