NKN400FR-73-6R8 Yageo
  • More about NKN400FR-73-6R8 Yageo
    NKN400FR-73-6R8 Yageo
    NKN400FR-73-6R8 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN400FR-73-6R8 is described as RES 6.8 OHM 4W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.