NKN400FR-73-0R91 Yageo
  • More about NKN400FR-73-0R91 Yageo
    NKN400FR-73-0R91 Yageo
    NKN400FR-73-0R91 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN400FR-73-0R91 is described as RES 0.91 OHM 4W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    View
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE