NKN200FR-73-0R56 Yageo
  • More about NKN200FR-73-0R56 Yageo
    NKN200FR-73-0R56 Yageo
    NKN200FR-73-0R56 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NKN200FR-73-0R56 is described as RES 0.56 OHM 2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM