NCR100KR-73-47R Yageo
  • More about NCR100KR-73-47R Yageo
    NCR100KR-73-47R Yageo
    NCR100KR-73-47R is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NCR100KR-73-47R is described as RES 47 OHM 1W 10% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"