NCR100KR-73-2K7 Yageo
  • More about NCR100KR-73-2K7 Yageo
    NCR100KR-73-2K7 Yageo
    NCR100KR-73-2K7 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. NCR100KR-73-2K7 is described as RES 2.7K OHM 1W 10% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.