MMF25SFRF4K7 Yageo
  • Part Number: MMF25SFRF4K7
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W MELF
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about MMF25SFRF4K7 Yageo
    MMF25SFRF4K7 Yageo
    MMF25SFRF4K7 is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. MMF25SFRF4K7 is described as RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W MELF. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE