MHP-50PTA52-27K Yageo
  • More about MHP-50PTA52-27K Yageo
    MHP-50PTA52-27K Yageo
    MHP-50PTA52-27K is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. MHP-50PTA52-27K is described as RES 27K OHM 1/2W .02% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE