MCP100JR-5K6 Yageo
  • Part Number: MCP100JR-5K6
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 5.6K OHM 5% 1W MELF
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about MCP100JR-5K6 Yageo
    MCP100JR-5K6 Yageo
    MCP100JR-5K6 is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. MCP100JR-5K6 is described as RES SMD 5.6K OHM 5% 1W MELF. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V