KNP100JR-52-0R56 Yageo
  • Available: 19,948
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KNP100JR-52-0R56 Yageo
    KNP100JR-52-0R56 Yageo
    KNP100JR-52-0R56 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. KNP100JR-52-0R56 is described as RES 0.56 OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM