KNP100JR-52-0R47 Yageo
  • Available: 10,956
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KNP100JR-52-0R47 Yageo
    KNP100JR-52-0R47 Yageo
    KNP100JR-52-0R47 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. KNP100JR-52-0R47 is described as RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"