FSP300KB-5R6 Yageo
  • Available: 222
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FSP300KB-5R6 Yageo
    FSP300KB-5R6 Yageo
    FSP300KB-5R6 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FSP300KB-5R6 is described as RES 5.6 OHM 3W 10% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK