FKN50SFR-52-2R7 Yageo
  • More about FKN50SFR-52-2R7 Yageo
    FKN50SFR-52-2R7 Yageo
    FKN50SFR-52-2R7 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN50SFR-52-2R7 is described as RES 2.7 OHM 1/2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE