FKN50SFR-52-0R56 Yageo
  • More about FKN50SFR-52-0R56 Yageo
    FKN50SFR-52-0R56 Yageo
    FKN50SFR-52-0R56 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN50SFR-52-0R56 is described as RES 0.56 OHM 1/2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    CABLE USB 2.0 A-MINI B 1M BLACK