FKN500JR-73-0R27 Yageo
  • More about FKN500JR-73-0R27 Yageo
    FKN500JR-73-0R27 Yageo
    FKN500JR-73-0R27 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN500JR-73-0R27 is described as RES 0.27 OHM 5W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE