FKN400FR-73-0R1 Yageo
  • More about FKN400FR-73-0R1 Yageo
    FKN400FR-73-0R1 Yageo
    FKN400FR-73-0R1 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN400FR-73-0R1 is described as RES 0.1 OHM 4W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.