FKN300JR-73-1R2 Yageo
  • More about FKN300JR-73-1R2 Yageo
    FKN300JR-73-1R2 Yageo
    FKN300JR-73-1R2 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN300JR-73-1R2 is described as RES 1.2 OHM 3W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    View
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM