FKN100FR-73-0R22 Yageo
  • More about FKN100FR-73-0R22 Yageo
    FKN100FR-73-0R22 Yageo
    FKN100FR-73-0R22 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKN100FR-73-0R22 is described as RES 0.22 OHM 1W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"