FKM-75KT-73-47R Yageo
  • More about FKM-75KT-73-47R Yageo
    FKM-75KT-73-47R Yageo
    FKM-75KT-73-47R is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FKM-75KT-73-47R is described as RES 47 OHM 3/4W 10% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS