AT1206DRE071K87L Yageo
  • Part Number: AT1206DRE071K87L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 1.87K OHM 0.5% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT1206DRE071K87L Yageo
    AT1206DRE071K87L Yageo
    AT1206DRE071K87L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT1206DRE071K87L is described as RES SMD 1.87K OHM 0.5% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP