AT1206BRD0771R5L Yageo
  • Part Number: AT1206BRD0771R5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT1206BRD0771R5L Yageo
    AT1206BRD0771R5L Yageo
    AT1206BRD0771R5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT1206BRD0771R5L is described as RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK