AT0805DRE0790K9L Yageo
  • Part Number: AT0805DRE0790K9L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0805DRE0790K9L Yageo
    AT0805DRE0790K9L Yageo
    AT0805DRE0790K9L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0805DRE0790K9L is described as RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Ftdi
  • Description
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    View
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK