AT0805DRE0742R2L Yageo
  • Part Number: AT0805DRE0742R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 42.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0805DRE0742R2L Yageo
    AT0805DRE0742R2L Yageo
    AT0805DRE0742R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0805DRE0742R2L is described as RES SMD 42.2 OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"